" CESTA  ZA  POZNANÍM "

1. Súčasnosť

2. História školy

1. Súčasnosť

Motto:     " Neučíme sa pre školu, ale pre život."

Naša škola, ZŠ,Drienovská Nová Ves č.50, je neplnoorganizovaná štátna škola nachádzajúca sa v strede obce Drienovská Nová Ves. Škola zabezpečuje povinnú školskú dochádzku pre žiakov primárneho vzdelávania (1. stupňa ZŠ) v dvoch triedach so zmiešanými ročníkmi. Bola založená v roku 1904 ako vzdelávacia a výchovná inštitúcia. Škola pozostáva z jednej budovy s dvoma triedami, riaditeľňou, zborovňou a sociálnymi zariadeniami. Škola prešla viacerými rekonštrukciami interiéru a exteriéru, je kompetne vybavená moderným nábytkom, učebnými pomôckami a iným zariadením. Je obklopená areálom so zeleňou, oddychovou zónou a iriskom. V priemere ju navštevuje 35 žiakov, kapacita školy je 48 žiakov. Na škole pracuje 100% kvalifikovaný pedagogický zbor.

Naša škola poskytuje kvalitné vzdelávanie podľa záväzných osnov a štandardov. Výchovno - vzdelávací proces prebieha podľa štátneho vzdelávacieho programu ISCED1. Dĺžka štúdia je 4 roky. Vyučovací jazyk slovenský. Forma štúdia - denná.

Cieľom našej školy je pripraviť žiakov na život, ktorý od nich vyžaduje, aby boli schopní kriticky a tvorivo myslieť, rýchlo a účinne riešiť problémy. Chceme pripraviť človeka rozhľadeného, komunikatívneho, flexibilného, tvorivého, vytrvalého, schopného kooperovať a pracovať v tíme, schopného automotivácie k celoživotnému vzdelávaniu. Chceme dosiahnuť zvýšenie gramotnosti žiakov v oblasti IKT, zabezpečiť kvalitnú prípravu žiakov v cudzích jazykoch so zreteľom na možnosti školy, so zameraním na komunikatívnosť a s ohľadom na schopnosti jednotlivých žiakov. Vychovať žiakov v duchu humanistických princípov. Chceme u žiakov formovať tvorivý životný štýl, vnútornú motiváciu, emocionálnu inteligenciu, sociálne cítenie a hodnotové orientácie, toleranciu k iným národom, kultúram a náboženstvám. V spolupráci s rodičmi vychovať pracovitých, zodpovedných, morálne vyspelých a slobodných ľudí.

Sme škola rodinného typu, menší počet žiakov umožňuje individuálnejší prístup ku každému dieťaťu. Využívame inovatívne digitálne technológie, zážitkové učenie. S výučbou cudzieho jazyka je možné začať už od 1. ročníka.

Našim ideálom je kvalitné vzdelávanie v prostredí, kde sa žiaci, ich učitelia aj ostatní zamestnanci školy cítia dobre, bezpečne  a kde panuje tvorivá, nestresujúca atmosféra.

2. História